« Veljača 2018 »

JUMICAR-PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOM PROMETU

U četvrtak, 5. svibnja 2016., učenici nižih razreda sudjelovali su u preventivnom programu Jumicar.

U edukaciji sudjelovala je školska prometna jedinica, učenici iz 5.a, 5.b, 7.a i 7.c koji su nam na kraju pomogli pri rasklapanju poligona te su bili nagrađeni počasnom vožnjom. U programu je sudjelovao i Crveni Križ, volonteri Karla Turudić (naša bivša učenica) i Ana Marija Bičanić.

Jumicar program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu je jedinstven koncept  edukacije, gdje djeca na zabavan i edukativan način uče o sigurnosti u cestovnom prometu.

Program Jumicar je u skladu s međunarodnim licencama i provodi se u svim većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan.

JUMICAR PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOM  PROMETU PODRŽAVA:

• MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA RH
  • NACIONALNI PROGRAM SIGURNOSTI U CESTOVNOM PROMETU
  • MINISTARSTVO ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I SPORTA RH
  • AGENCIJA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE
  • GRADSKI URED ZA OBRAZOVANJE, KULTURU I SPORT GRADA ZAGREBA
  • UPRAVNI ODJEL ZA PROSVJETU, KULTURU, ŠPORT I TEHNIČKU KULTURU, ZAGREBAČKE ŽUPANIJE
  • CRVENI KRIŽ ZAGREB

Program je osmišljen u dva dijela:

• prvi dio je teorijski, gdje djeca uče o pravilima prometa kao pješaci, biciklisti;
  • drugi dio, njima mnogo zanimljiviji,  pruža im mogućnost da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da osjete kako je biti u ulozi vozača, kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas.

U izvedbi edukacije koordinirano sudjeluju timovi Jumicara, prometne policije i Crvenog križa.

Djeca  s oduševljenjem sjedaju  za volan malih automobila te na taj način mogu  uvidjeti kako funkcionira pravi cestovni promet.

Isprobati   gas, kočnice, upoznati semafore, značenje prometnih znakova, kako se treba oprezno ponašati u prometu i ocijeniti razne prometne situacije iz vidokruga jednog vozača - neprocjenjiv je osjećaj za male vozače.

Cilj Jumicar-a nije da od djece napravi dobre vozače već pažljivije i sigurnije pješake.

Jumicar program se provodi uz pomoć generalnog pokrovitelja Nacionalni program sigurnosti u cestovnome prometu, te je za roditelje, djecu i škole besplatan.

Više o samom programu pogledajte na web stranici  www.jumicar.net  ili  pogledajte na fb/Jumicar HR.

Fotografije s edukacije pogledajte na poveznici.

objavio: Administrator   datum: 9. 5. 2016.

Školski odbor

Vijeće roditelja