« Listopad 2020 »

Izvannastavne aktivnosti

Izvannastavne aktivnosti su integralni dio odgojno-obrazovne strukture svake osnovne škole.

Izvannastavne aktivnosti obuhvaćaju različite programske sadržaje koji se odvijaju izvan nastavnih obveza u organizaciji škole i u njenim prostorijama.
U ovim aktivnostima postoje različiti organizacijski oblici odgojno–obrazovnog rada, kojima se žele zadovoljiti stvarne potrebe i interesi učenika, proširiti i produbiti njihova motorička znanja, razvijati humani odnosi među učenicima, te zbližavati učenike i nastavnike.

Izvannastavne aktivnosti organiziraju se za učenike od prvog do osmog razreda na početku školske godine. Izbor aktivnosti prepušten je svakom učeniku prema njegovom vlastitom interesu, potrebi i mogućnostima. Svakako treba i roditelje učenika upoznati sa svrhom, vremenom, mjestom i načinom rada ovih aktivnosti u kojima njihova djeca sudjeluju.

Cilj izvannastavnih aktivnosti je obuhvatiti što veći broj učenika bez obzira na njihove sposobnosti. Isto tako je važno uočiti motorički nadarene učenike i usmjeravati ih.
Smisao i rad izvannastavnih aktivnosti nije samo u pružanju mogućnosti "najsposobnijima", već u poticajima omogućavanja i stvaranja uvjeta da se što više učenika uključi u razne organizacijske oblike u kojima će naći smisao i zadovoljstvo i shvatiti njihovu potrebu.

Samo sustavno provođenje svih planom predviđenih organizacijskih oblika rada temeljni je uvjet za uspjeh.

Škola kao odgojna i obrazovna ustanova je dužna osigurati kontinuirani razvoj učenika kao duhovnog, tjelesnog, moralnog, intelektualnog i društvenog bića u skladu s njegovim sposobnostima i sklonostima.

2020./2021.

Virtualne učionice