« Veljača 2021 »

Ukupno: 1201344

ŠKOLSKA GODINA 2009./ 2010.

U prometnu grupu bili su uključeni učenici četvrtih ( 4.a , 4.b i 4.c ) i petih razreda. Nastava je obuhvaćala teorijski dio; svladavanje prometnih pravila i znakova i praktični dio; svladavanje prometnog poligona.

Praktična nastava odvijala se na školskom igralištu gdje su učenici na biciklima vježbali što uspješnije svladavanje prometnog poligona.

Teorijska znanja učenici su svladali pomoću priručnika Hrvatskog autokluba Biciklom u prometu.

Učenici prometne grupe sudjelovali su 7. svibnja 2010. godine na XVIII. županijskom natjecanju Sigurno u prometu osnovnih škola Grada Zagreba.

Županijsko natjecanje održalo se u Osnovnoj školi Lovre pl. Matačića. Natjecanje je otvorio gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić.

Postigli smo zapažen uspjeh:

• učenici četvrtih razreda – ukupno 5. mjesto
  • učenica Sara Tadić – 3. mjesto u kategoriji djevojčica
  • učenici petih razreda – ukupno 7. mjesto

VODITELJICE:  Zorka Maričić

Gordana Ivšinović

• fotografije Županijsko natjecanje

12. lipnja 2010. godine  održana je terenska nastava  - Prometnice grada Zagreba.  Osim snalaženja u gradskom prometu i u javnog gradskom prijevozu, spojili smo obrazovni i zabavni dio. Posjetili smo Tehnički muzej, izložbu Čudesan svijet Lego kockica. Svi smo se zabavljali i uživali. Na terenskoj nastavi pridružio nam se i dio učenika 4.b razreda!

• fotografije Tehnički muzej

ŠKOLSKA GODINA 2010./ 2011.

Kao i prethodne školske godine u prometnu grupu su uključeni učenici četvrtih i petih razreda. Zbog težeg usklađivanja rasporeda učenika 4. i 5. razreda, teorijska nastava održavat će se u drugom polugodištu, kao i poligon na školskom igralištu zbog vremenskih uvjeta. Na proljeće ćemo se intenzivnije pripremati za novo Županijsko natjecanje.

6. studenog 2010. održana je terenska nastava – Snalaženje u prometu, te smo posjetili i Zoološki vrt Maksimir da se malo odmorimo od učenja. I ovoga puta to nisu propustili učenici 5.b razreda.

VODITELJICE: Zorka Maričić

Gordana Ivšinović

• fotografije Zoološki vrt Maksimir

U PETAK 6. SVIBNJA 2011. GODINE U OSNOVNOJ ŠKOLI LOVRE PLEMENITOG MATAČIĆA ODRŽANO JE  XIV. ŽUPANIJSKO NATJECANJE ŠKOLSKIH PROMETNIH JEDINICA GRADA ZAGREBA I ZAGREBAČKE ŽUPANIJE  TE XIX. ŽUPANIJSKO NATJECANJE SIGURNO U PROMETU OSNOVNIH ŠKOLA GRADA ZAGREBA

PROMETNA JEDINICA NAŠE ŠKOLE: Domagoj Marić…

Od 21 ekipe koliko ih je sudjelovalo na natjecanju naša škola osvojila je 1. mjesto!

Osim medalja i velikog pehara učenici su za školu osvojili četiri  bicikla na kojima će buduće generacije prometnih jedinica naše škole moći vježbati.