« Rujan 2021 »

24. siječnja MEĐUNARODNI DAN OBRAZOVANJA

Na Dodatnoj nastavi iz biologije pripremamo se za -

Školsko natjecanje u znanju iz biologije koje će se održati u našoj školi 10.veljače 2021. Organizatori MZO, AZOO, HBD.

Natjecanja iz biologije

Učenici osnovnih škola natječu se u poznavanju, razumijevanju i primjeni sljedećih bioloških koncepata i nastavnih sadržaja:

7. razred

Školsko natjecanje: Organiziranost, obilježja i građa živih bića, Prijenos tvari kroz organizam, Prehrana živih bića te nastavni sadržaji i ishodi prethodnih razreda koji su povezani s navedenim konceptima. Županijsko natjecanje: Sve navedeno za školsko natjecanje i Disanje živih bića te nastavni sadržaji i ishodi prethodnih razreda koji su povezani s navedenim konceptima. Državno natjecanje: Učenici izvode praktične radove i pisano rješavaju zadatke čiji su sadržaj i ishodi  obuhvaćeni svim ishodima 7. razreda GIK-a nastavnog predmeta Biologija za osnovne škole i gimnazije, te sadržaji i ishodi prethodnih razreda, povezani s određenim zadatkom.

8. razred

Školsko natjecanje: Regulacija stalnog sastava tjelesnih tekućina živih bića i Rast, razvoj i razmnožavanje živih bića te nastavni sadržaji i ishodi prethodnih razreda koji su povezani s navedenim konceptima. Županijsko natjecanje: Sve navedeno za školsko natjecanje i Reagiranje živih bića na podražaje (zaključno sa zaštitom i poremećajima osjetila) te nastavni sadržaji i ishodi prethodnih razreda koji su povezani s navedenim konceptima. Državno natjecanje: Učenici izvode praktične radove i pisano rješavaju zadatke čiji su sadržaj i ishodi obuhvaćeni svim ishodima 8. razreda GIK-a nastavnog predmeta Biologija za osnovne škole i gimnazije te sadržaji i ishodi prethodnih razreda, povezani s određenim zadatkom.

objavio: Marina Petrin Horvatić   datum: 5. 2. 2021.

2021./2022.

Priloženi dokumenti: