Tjedan poezije 2022.

Budući da nam je prošlogodišnji Tjedan poezije donio puno radosti i novih znanja, odlučili smo ga i ove školske godine provesti od 22. do 24. studenoga. Kako nam je bilo, pogledajte pod Opširnije i u kratkom videozapisu.

Svi su učenici predmetne nastave sa svojom učiteljicom Gabrijelom Vojvodić marljivo radili na njegovom pripremanju i organiziranju.

Prvoga dana održana je književna radionica. Učiteljica hrvatskoga jezika Margita Bašić Kale održala je predavanje o kajkavskim pjesnicima te s učenicima pročitala nekoliko primjera lirskih pjesama.

Zadatak učenicima bio je da iz tih pjesama izdvoje kajkavske riječi te zajedničkim snagama oblikuju rječnik kajkavskoga narječja. Učenicima je zadatak bio vrlo zanimljiv te su se podsjetili na zaboravljene riječi, ali i naučili nove.

Drugog dana održano je predstavljanje zbirke pjesama „Djetinjstvo zvuči kao…“ koje je izdalo Književno-likovno društvo Rešetari, a u kojoj su objavljene pjesme naših učenika 5. i 7. razreda.

Učenice Veronika i Karla iz 7. b razreda predstavile su zbirku, a brojni učenici recitirali su svoje pjesme pred roditeljima koji su ih došli podržati.

Za glazbenu pratnju tijekom kazivanja poezije zaslužan je knjižničar Krešimir Petrak.

Tjedan smo zaključili likovnom radionicom u školskoj knjižnici pod vodstvom učiteljice Likovne kulture Gabrijele Dominović. Učenici su izradili kalendar koji u raznim bojama prati izmjenu godišnjih doba. Uz svaki mjesec napisali su i odabrane stihove pjesnika Antuna Gustava Matoša.

Svaka radionica bila je posvećena hrvatskim pjesnicima iz svih krajeve Lijepe Naše, stoga smo Tjedan poezije povezali sa školskim projektom Moja domovina.

objavio: Krešimir Petrak   datum: 29. 11. 2022.