« Prosinac 2020 »

Psihologinja

Marija Mikulić  - email: marija.mikulic1@skole.hr

Psiholog je osoba koja pomaže učenicima, njihovim roditeljima, učiteljima i drugim osobama koje rade u školi, kako bi svi bili zadovoljni i uspješno funkcionirali.

Posao psihologa u radu s učenicima:

• provodi individualna i grupna savjetovanja

• obavlja psihološku procjenu učenikovih mogućnosti pri polasku u prvi razred te tijekom školovanjapomaže djeci s teškoćama u razvoju

• prepoznaje i radi s darovitim učenicima

• pomaže učenicima da nauče rješavati vlastite probleme i probleme u razredu na adekvatan način

• provodi programe prevencije nepoželjnih oblika ponašanja

• pomaže osmašima pri izboru zanimanja za daljnje školovanje

• pomaže i uči djecu kako bolje učiti

• savjetuje djecu koja su rizičnog ponašanja kako bi naučili ponašati se na prihvatljiv način

• pomaže učenicima razvijati i jačati samopouzdanje, samopoštovanje, različite socijalne vještine...

U radu s roditeljima:

• pomaže roditeljima prepoznati i razumjeti potrebe djeteta i reagirati u skladu s njima

• pomaže u razvijanju adekvatnih vještina komunikacije s djecom

• pomaže u savjetovanju i uspostavljanju kontakata s drugim institucijama (Zavod za profesionalnu orijentaciju, Centar za socijalnu skrb, specijalizirane zdravstvene institucije...)

• različite vrste savjetovanja roditelja

Poštujmo se, ne širimo paniku

Dragi moji,

prvi je dan proljeća, a ujedno obilježavamo i Dan osoba sa Downovim sindromom. Radosni smo što su neki od njih učenici i naše škole.

Dragi naši, sretan vam vaš dan! Grlimo vas na daljinu..

Barem na trenutak odvojimo se od napetog praćenja novih, nažalost ne baš lijepih, vijesti. Razveselimo sebe i ukućane i obucimo različite čarape. Inicijativa različitih čarapa pokrenuta je na ovaj dan kako bi nas potaknula na razgovor o različitosti, jedinstvenosti, uključenosti i prihvaćanju.

Ja bih dodala i međusobno poštivanje. U tom smislu budite oprezni pri širenju poruka putem društvenih mreža. Neprovjerenim porukama šire se netočne informacije čime se dodatno potiče osjećaj nesigurnosti i panike.

Sve relevantne informacije o trenutnom stanju, najsvježije i najtočnije možete pročitati na stranicama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo - https://www.hzjz.hr/cat/aktualnosti/

• Učinimo za sebe i svoje bližnje ono što možemo.
  • Poštujmo upute!
  • Ne širimo paniku!
  • Ono na što ne možemo utjecati, probajmo pustiti.

Zdravi bili!

Vaša psihologinja Marija

objavio: Marija Mikulić   datum: 21. 3. 2020.

2020./2021.

Virtualne učionice